Sprzątanie i ochrona

Informacje i pytania

Sprzątanie i ochrona

Postprzez wielki » 6 mar 2012, o 16:36

Witam,

Nie wiem, jak w innych naszych budynkach, ale w budynku I w dalszym ciągu deweloper nie wysprzątał gruntownie klatki schodowej.
Gres jest cały czas zabrudzony materiałami budowlanymi, a pani sprzątająca tylko moczy posadzki mopem, zamiast najpierw to wszystko porządnie wyszorować. Drzwi do komórek też nie grzeszą czystością.

Co do ochrony, to do końca nie wiem, na czym polega ta usługa. Furtki są zamykane jedynie na noc, przez co w dzień mamy ciekawe wizyty panów chcących wymontowywać drzwi wejściowe do naszych mieszkań. Wydaje mi się, że skoro mamy mieć osiedle "zamknięte i chronione", to może już czas, żeby to nastąpiło?

W kilku mieszkaniach domofon jeszcze nie został uruchomiony. Fakt czeka na jakiegoś programistę z Warszawy już ponad miesiąc. Ciekawe, czy kiedy domofon się nam popsuje, też tyle czasu będzie trwała naprawa?

wielki
Admin
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2 lut 2012, o 17:25
Lokalizacja: 1i

Re: Sprzątanie i ochrona

Postprzez pjakubek » 6 mar 2012, o 20:28

Jestem jak najbardziej za tym żeby nasze osiedle było w końcu zamknięte!
pjakubek
Aktywny użytkownik
 
Posty: 58
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 21:49
Lokalizacja: 1H

Re: Sprzątanie i ochrona

Postprzez kecag » 7 mar 2012, o 00:04

A przy okazji co sądzicie o naszych domofonach... dla mnie to czarna magia...
Nie wiem po co jest domofon do głównej uliczki przy bramie wjazdowej, a jak ktoś do nas przyjdzie a uliczka będzie zamknięta to jak nie zna magicznego kody to w tych cyferkach się nie odnajdzie ... kolejna sprawa to kolejna uliczka pod blokami - dlaczego tam nie ma domofonu ? Przecież ona równie dobrze może być zamknięta na klucz i jak ktoś przebrnie przez główną to na tej się zatrzyma.
Ale idąc dalej są drzwi do bloków ... dlaczego tutaj nie mamy kodu do wejścia ? Wolałbym mieć kod do tych drzwi niż do uliczki na osiedlę którą każdy zdrowy człowiek może i tak przeskoczyć jak będzie chciał ...

Dla mnie osobiście to porażka.
kecag
Aktywny użytkownik
 
Posty: 109
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 21:50
Lokalizacja: 1H

Re: Sprzątanie i ochrona

Postprzez sasiedzi » 7 mar 2012, o 09:13

Co dla nas oznacza zamknięte osiedle? Zamykanie klatek oraz furtek bez możliwości otwarcia jej domofonem po godz 20 lub w weekend jak to już miało miejsce chyba mija się z celem. Nie chcę biec do bramki głownej i otwierać jej np. lekarzowi, co już nam się zdarzyło. Ochrona troszkę ułatwia sobie w ten sposób zadanie.

Zgadzam się, ze brak informacji o nr mieszkań przy furtce głównej także mija się z celem funkcjonowania domofonu.
Dodatkowo brakuje przy furtce głownej przycisku, który otwiera bramkę, który pozwolił by wyjść naszym gościom, listonoszowi, kurierom czy innym osobom spoza osiedla poza jego teren. Obecnie albo trzeba fizycznei podejść tam z kluczem lub taka osoba ponownie musi dzwonić domofonem.
sasiedzi
Aktywny użytkownik
 
Posty: 41
Dołączył(a): 9 lut 2012, o 14:09

Re: Sprzątanie i ochrona

Postprzez mancir » 7 mar 2012, o 22:44

Fakt, zagadzam sie z tym, że to jest kompletnie nieprzemyślane i niefunkcjonalne. To się wszystko nadaje do poprawki :evil: . Powinny byc przyciski otwierania drzwi od wewnątrz osiedla, żeby goście mogli wyjść. Drzwiczki pomiędzy parkingiem a częścią wewnętrzną będą musiały być ciągle otwarte, ponieważ nie ma możliwości zadzwonienia przy nich domofonem ani wyjścia od wew. z powodu braku przycisku otwierającego. No i przy wejściu głównym, żeby ktoś mógl do mnie zadzownić to musi wybrać 19 czyli klatka 1I. Ja bym na to nie wpadł :o

Ochrona nic właściwie nie robi, osiedle otwarte na oścież, szkoda gadać

Sprzątanie? jakie sprzątanie, moczenie mopa to za dużo powiedziane. Brudno jest na całej klatce chodowej, brudne są drzwi od komórek, wszystkie drzwi od liczników są upieprzone od zawsze, ściany takie jak zostały po Fakcie - od betonu czy innych takich itp.

Najgorzej, że my za to wszystko płacimy.

Aha a domofon mi oczywiście nie działa. To komuś działa? ;)

Pozdrawiam
mancir
Aktywny użytkownik
 
Posty: 40
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 23:00

Re: Sprzątanie i ochrona

Postprzez sasiedzi » 8 mar 2012, o 10:59

domofon u nas działa, jednak same drzwi od klatki nie chcą się otwierać - dziś ma się pojawić ktoś przysłany z FAKT-u i ma usunąć usterkę (klatka I mieszkania od nr 18). Poza tym zgłosiłam, że drzwi niemiłosiernie trzaskają - mam nadzieję, że tu także zadziałają.

Pozdrawiam,
Kasia
sasiedzi
Aktywny użytkownik
 
Posty: 41
Dołączył(a): 9 lut 2012, o 14:09

Re: Sprzątanie i ochrona

Postprzez wielki » 8 mar 2012, o 12:00

Witam,

Dziś ma przybyć domofonowy programista i dokończyć uruchamianie. Mam nadzieję, że u mnie w końcu zacznie coś dzwonić.

Mam też informację, że numerki mieszkań są w trakcie wytwarzania i że mają być montowane pod koniec przyszłego tygodnia.

Echo ma też gruntownie wysprzątać budynki po budowie (posadzki, ściany, itd.) w tym tygodniu, jako że ponoć Fakt zakończył prace wykończeniowe.

Dzisiaj spotkanie naszej wspólnoty. Może powinniśmy wstępnie ustalić rzeczy, o których chcielibyśmy porozmawiać z deweloperem i administratorem, żeby wspólnie przedstawić nasze uwagi? Zapraszam do części zamkniętej forum.

wielki
Admin
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2 lut 2012, o 17:25
Lokalizacja: 1i

Re: Sprzątanie i ochrona

Postprzez mancir » 8 mar 2012, o 14:55

A propos zakończenia prac przez Fakt to w przedsionku środkowej klatki w budynku I ciągle nie położyli tynku przy drzwiach :) Idzie im to strasznie topornie.
mancir
Aktywny użytkownik
 
Posty: 40
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 23:00

Re: Sprzątanie i ochrona

Postprzez kecag » 14 mar 2012, o 10:22

Na spotkaniu wspólnoty były narzekania na firmę sprzątającą, to że ich nie widać, to że moczą błoto... chyba przyniosło to efekty, gdyż od kliku dni codziennie rano przed 9 słyszę osoby sprzątające na klatce głośniej niż remonty w mieszkaniach. Uderzają mopami i miotłami o drzwi, rozmawiają bardzo głośno - chyba chcą dać znać, że właśnie są myte schody :)
kecag
Aktywny użytkownik
 
Posty: 109
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 21:50
Lokalizacja: 1H

Re: Sprzątanie i ochrona

Postprzez wielki » 14 mar 2012, o 10:37

I dalej moczą błoto? ;)

Narzekania były na to, że ich praca jest bez sensu, bo klatki nigdy gruntownie nie były wysprzątane po "zakończeniu" budowy.
Dyrektor budowy powiedział mi, że w tym tygodniu mają wszystkie zabrudzenia budowlane usunąć. Może w końcu odkryjemy piękno naszego gresu :-)

(ja też właśnie słyszę, jak ktoś wali w balustrady na klatce)

wielki
Admin
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2 lut 2012, o 17:25
Lokalizacja: 1i

Następna strona

Powrót do Osiedle „Pod Klonami”