Firma Wykończeniowa

Informacje dotyczące punktów usługowych i sklepów w naszej okolicy

Firma Wykończeniowa

Postprzez AndrzejDrozd » 8 kwi 2013, o 12:03

Witam.

Kupiłem na osiedlu mieszkanko i poszukuję firmy wykończeniowej ale takiej rzetelnej i podchodzącej do tematu kompleksowa - oczywiście ideałem byłoby gdyby byli najtańsi ale zdaje sobie sprawę że te dwie rzeczy rzadko chodzą w parze. Proszę o jakieś namiary na fachowców godnych polecenia z usług których korzystaliście i gotowi jesteście ich polecić.

Drugie moje pytanie brzmi: czy udało się wam schować rury kanalizacji w łazience w posadzce czy robiliście jakieś dzikie zabudowy i obkładaliście je płytkami?? Szczerze to pierwszy raz spotykam się z mieszkaniem deweloperskim bez wykonanych podejść kanalizacyjnych - trochę to dziwne no ale na taki standard poniekąd się zgodziłem podpisując umowę.

Pozdrawiam
AndrzejDrozd
Nowy użytkownik
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 21:52

Re: Firma Wykończeniowa

Postprzez Ron » 8 kwi 2013, o 12:41

My robiliśmy zabudowę z płytek z geberitem.
Ron
Aktywny użytkownik
 
Posty: 129
Dołączył(a): 8 kwi 2012, o 10:10

Re: Firma Wykończeniowa

Postprzez scm » 8 kwi 2013, o 15:07

My również. Wcięcie się w ścianę z rurami może spowodować uszkodzenie ściany nośnej a to konsekwencje karne.
Nie wspominając już, że jeśli za ścianą kuchni mieszka sąsiad to wżynasz się w Waszą wspólną ścianę i w przypadku roszczenia sąsiada grozi dość wysoka grzywna.
scm
Aktywny użytkownik
 
Posty: 235
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 20:29

Re: Firma Wykończeniowa

Postprzez AndrzejDrozd » 8 kwi 2013, o 15:23

Bez przesady Panowie. Kupiłem 3-pokojowe mieszkanie. Jego układ jest taki że tak naprawdę wcinając się w ścianę sąsiadowi krzywdy nie robię tylko co najwyżej sobie w kuchni.

Chodzi mi o to że jestem zaciętym wrogiem wykonywania wszelkiego rodzaju zabudów w celu ukrycia rur - głupio to wygląda a na pewno zdecydowanie mi się nie podoba - wolę schować rurę w posadzce tudzież kuć w ścianie. Interesuje mnie to jak ten problem rozwiązaliście u siebie w mieszkaniu?
AndrzejDrozd
Nowy użytkownik
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 21:52

Re: Firma Wykończeniowa

Postprzez nooka » 8 kwi 2013, o 21:30

Ze względu na grawitację ;) rury odpływowej nie da się schować w posadzce...
U nas pomogła pomogła zmiana rozkładu łazienki i przeniesienie wyprowadzeń wody.
nooka
Aktywny użytkownik
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 maja 2012, o 18:15

Re: Firma Wykończeniowa

Postprzez AndrzejDrozd » 8 kwi 2013, o 22:00

Oki. Ja rownież mam zamiar przemeblowac cała łazienkę. Zastanawiam sie tylko czy wyrobie ze spadkiem rury chowajac sie w posadzadzke. Może ktoś z Was robił już takie manewry i jest w stanie określić jaka gruba jest warstwa posadzki betonowej na stropie? Ja tylko domyślam sie ze jakieś 8-10cm a to dlatego ze rura wychodzące z pionu jest niemal równo z posadzka. Jeżeli jest tak jak myśle i trojnik " leży" na posadzce to wychodząc redukcja niesymetryczna i kontynuując podejście pod prysznic średnica 50mm chyba jestem w stanie wyrobić na 2 m ze spadkiem w posadzce?

Proszę Was z pewnością nie wszyscy macie dzikie poleczki dla ukrycia głupiej rury? Jak rozwiazaliscie ten problem w swoim mieszkaniu w układzie 3 pokoi?
AndrzejDrozd
Nowy użytkownik
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 21:52

Re: Firma Wykończeniowa

Postprzez Ron » 9 kwi 2013, o 13:49

My pierwotnie chcieliśmy tak zrobić i nawet na etapie budowy chcieliśmy zlecić ECHO wpuszczenie rur w posadzkę, ale nam odmówili.
Wyglądało na to, że wolą aby klienci sami robili sobie takie rzeczy, gdyz z tego co się domyśliłem to na innej inwestycji mieli z tym problem.
Robiąc to naruszyli jakies normy związane z akustyką i sąsiad z dołu wnosił jakieś poważne pretensje z tego tytułu.
W końcu doszliśmy do wniosku, że i tak półeczki sie nam przydadzą więc zrobiliśmy tak:



Ron
Aktywny użytkownik
 
Posty: 129
Dołączył(a): 8 kwi 2012, o 10:10

Re: Firma Wykończeniowa

Postprzez AndrzejDrozd » 9 kwi 2013, o 15:10

Ciekawa realizacja. Podejrzewam że pralka jest w drugiej łazience? Czy ktoś jeszcze mógłby się podzielić swoją łazienką?
AndrzejDrozd
Nowy użytkownik
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 21:52

Re: Firma Wykończeniowa

Postprzez Piotr » 12 kwi 2013, o 10:23

Rura odpływu ma o ile dobrze pamiętam 7cm. Nie można jej umieścić w posadzce. Wg instrukcji dewelopera nie można ingerować w posadzkę więcej niż 3cm. Jeśli jesteś na parterze - to możesz zaryzykować głębiej, w jednym z mieszkań widziałem głębsze ingerencje, ale jeśli masz sąsiadów pod sobą - to odradzam.

W toalecie także mam zabudowany gebrit z półkami, natomiast odpływ wody do umywalki jest poprowadzony w ściance działowej (miedzy toaletą a salonem).
Ścianki mają po 12cm, sama rura na 7cm, więc spokojnie wchodzi, aczkolwiek miałem kilka przypadkowych przebić na salon przy okazji jej wykuwania.

Zdjęcie z wczesnego etapu, po prawej widać rurę do umywalki:
http://screencast.com/t/5dclG0LAOp
Efekt:
http://screencast.com/t/IXkre39x56

W łazience to już było więcej przeróbek, ale ponieważ pod ścianą mam wannę, to część rur jest pod wanną, a wprowadzone w ścianę są dopiero w ściankach działowych
http://screencast.com/t/KkDdfFOo
Odpływ w prawą stronę jest do pralki. Efekt na chwilę obecną:
http://screencast.com/t/uAkAbwv73


Natomiast innym tematem jest kuchnia. Tutaj spotkałem się z problemem mebli z ikea, które dochodzą do ściany. Ponieważ odpływ od zlewu/zmywarki musi mieć odpowiednie nachylenie, rura jest pod szafkami, ale musiałem de facto dopasować lokalizację zmywarki, ponieważ umieszczenie jej w oryginalnym miejscu wymagałoby wpuszczenia rury w ścianę - co na ścianie nośnej nie jest możliwe, zbrojenia są już na głębokości ok 4-5cm, na naruszenie zbrojeń ściany nośnej bym się raczej nie zdecydował.

U mnie mieszkanie robi majster od wszystkiego i trochę to trwa, ale mieszkanie znajomego zrobiła w miesiąc kilkuosobowa ekipa za rozsądną cenę, oglądałem i jakość jest naprawdę niezła, cena w przeliczeniu na mojego majstra niewiele wyższa, prześlę Ci namiar na priv.
Na PW mogę podać nr tel do kontaktu.
Piotr
Aktywny użytkownik
 
Posty: 305
Dołączył(a): 18 lis 2012, o 17:22
Lokalizacja: Czarnucha 1


Powrót do Usługi, sklepy, rozrywka