Dostęp do internetu

Informacje dotyczące punktów usługowych i sklepów w naszej okolicy

Re: Dostęp do internetu

Postprzez cabb » 27 lut 2014, o 15:05

Drodzy sąsiedzi. Proszę o opinie dotyczące internetu od firmy Echostar - interesuje mnie głównie stabilność łącza i brak przerw w dostawie.
Zastanawiam się nad przejściem, głównie ze względu na lepszą ofertę cenową.

Dzięki !
cabb
Aktywny użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): 30 wrz 2012, o 22:50

Re: Dostęp do internetu

Postprzez scm » 27 lut 2014, o 15:41

Ja mam Echostar od roku. Dupy nie urywa, ale internetu nie było może ze 2 razy w tym czasie, więc nie jest źle. Ja też wziałem echostar ze względu na relację cena/jakość.
scm
Aktywny użytkownik
 
Posty: 235
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 20:29

Re: Dostęp do internetu

Postprzez Piotr » 27 lut 2014, o 17:18

Miałem Echostar w innej części miasta - awarie kilka w ciągu roku (kilkugodzinych). Natomiast prędkość ok, nie odczuwałem godzin szczytu, pingi też były dobre.

Na osiedlu mam Inea - nie narzekam, 69zl / 50 Mb, nie zauwazylem zadnej awarii, jakość stabilna.

A jaką ofertą kusi Echostar?
Na PW mogę podać nr tel do kontaktu.
Piotr
Aktywny użytkownik
 
Posty: 305
Dołączył(a): 18 lis 2012, o 17:22
Lokalizacja: Czarnucha 1

Re: Dostęp do internetu

Postprzez cabb » 4 mar 2014, o 14:21

Jeśli chodzi o ofertę 50mb to jest praktycznie taka sama jak w Inea - 65+8 za modem wifi ( Inea 70+5).Minusem oferty Inea jest brak alternatywy dla tej prędkości. Niższy pakiet to tylko 5 mb. Echostar proponuje 16mb za 43+8 lub 25mb za 53+8.
Myślę o ograniczeniu prędkości łącza z obecnych 50mb w Inea na 16mb w Echostar. Daje to oszczędności rzędu 25 zł miesięcznie.
Z tego co się orientowałem takie łącze w zupełności wystarcza do korzystania z udogodnień smart TV - mam na myśli Iplę, YouTube, radia internetowe.
Warunkiem jest oczywiście stabilność, stąd moje pytanie o tą właśnie cechę.
Myślę, że się jednak zdecyduję, a w przypadku niewystarczającego komfortu użytkowania po prostu przyspieszę na 25mb. Ostatecznie można też wrócić do 50mb i praktycznie tych samych kosztów :D
cabb
Aktywny użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): 30 wrz 2012, o 22:50

Re: Dostęp do internetu

Postprzez scm » 24 sty 2015, o 16:24

Czy ma ktoś może ulotkę INEI która była swego czasu w skrzynce na listy?
Był tam kontakt do mobilnego doradcy INEI, który dla nowych inwestycji miał ciekawszą ofertę (ponoć). Chciałbym się zorientować w temacie, bo na infolinii w INEI mur-beton jeżeli chodzi o negocjacje :)
scm
Aktywny użytkownik
 
Posty: 235
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 20:29

Re: Dostęp do internetu

Postprzez rehael » 3 lut 2015, o 21:54

Ulotkę INEI niestety wyrzuciłem.
Ale mam kontakt do przedstawiciela, z którym podpisywaliśmy umowę: Wojciech Biały tel. 666 903 836, mail: wojciech.bialy@inea.com.pl
rehael
Nowy użytkownik
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 16:16
Lokalizacja: 1i

Re: Dostęp do internetu

Postprzez Piotr » 8 kwi 2015, o 12:32

Odświeżę temat, ponieważ zirytowała mnie Inea. Generalnie do jakości Inea nie mam uwag - net jest spoko, ale przez 2 miesiące bujałem się z reklamacją + Inea w ofercie dla firm ma każdą ceną średnio +10zł brutto od cen dla indywidualnych klientów.

Dwa tematy:

pierwszy może zainteresować tych z Was, którzy mają internet w Inea założony w 2013 roku w pakiecie "Cyfrowy Dom v 8.1"
W dużym skrócie - mam pakiet 50Mb w tym pakiecie, umowa była na 12 miesięcy w 2013. Okazało się, że Inea JEDNOSTRONNIE zawarła ze mną aneks do tej umowy na 1 miesiąc przed jej końcem - zmieniając mi pakiet na "Ultra Flash coś tam" z okresem umowy na KOLEJNE 2 lata. Dodatkowo od chyba 02.2015 cena za ten pakiet wzrosła o 5zł brutto bo pakiet automatycznie zwiększył prędkość z 50 na 100 (co mi nie jest potrzebne). Po kilku mailach z reklamacjami aneks został wycofany, otrzymałem korekty i nie mam już okresu przywiązania do marca 2016, tylko umowę którą mogę wypowiedzieć. Jeśli płacicie obecnie 74.90 za internet w Inea - to warto się zainteresować. Jak ktoś jest zainteresowany mogę tutaj wrzucić kopię korespondencji.

drugi - tych, co mają Echostar lub chcą poczytać o ofercie tej firmy.

Jak się Wam to sprawdza? Ponieważ właśnie znalazłem ofertę Echostar w niższej cenie od Inea na tą samą prędkość z dodatkowym rabatem na pierwsze 6 miesięcy, na dodatek faktura na firmę nie kosztuje dodatkowych 10pln brutto. Sumaryczna oszczędność na 2 lata to ok 340zł przy przejściu na Echostar - o 1zł niższy abonament + pierwsze pół roku za 4zł (dla oferty sam internet). Więc kusi mnie, żeby zmienić.
Na PW mogę podać nr tel do kontaktu.
Piotr
Aktywny użytkownik
 
Posty: 305
Dołączył(a): 18 lis 2012, o 17:22
Lokalizacja: Czarnucha 1

Re: Dostęp do internetu

Postprzez G23 » 8 kwi 2015, o 14:23

Piotrze,

Ja ze swojej strony polecam ofertę Maverick

Korzystam z pakietu Multimedium. (TV + internet 10Mb /2Mb - dla mnie ważniejszy jest transfer na wyjściu Maverick ma bardzo dobre parametry w tym zakresie)
G23
Aktywny użytkownik
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 maja 2012, o 16:06
Lokalizacja: III Etap

Re: Dostęp do internetu

Postprzez Piotr » 8 kwi 2015, o 14:25

No to Inea ma za 70zł brutto (dla indywidualnych) obecnie ofertę 80M0/8Mb. Cenowo Echostar jest na przodzie, ale transferami Inea faktycznie dominuje, szczególnie, ze mają w ofercie też 250Mb/20Mb co powala już biznesowe drogie łącza symetryczne np od TPSA czy Netii.
Na PW mogę podać nr tel do kontaktu.
Piotr
Aktywny użytkownik
 
Posty: 305
Dołączył(a): 18 lis 2012, o 17:22
Lokalizacja: Czarnucha 1

Re: Dostęp do internetu

Postprzez scm » 8 kwi 2015, o 17:28

Echostar mam od 2012 roku. Internet spoko, 2 razy awaria w tym czasie na 1 dzień.
Telewizja - prawie nie oglądam, ale jeżeli dekoder jest okay to nie było problemu. Ja wymieniałem dwa razy dekoder na nowszy i zawsze działał lepiej.

Jak masz jakieś konkretne pytania, napisz na pw.
scm
Aktywny użytkownik
 
Posty: 235
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 20:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Usługi, sklepy, rozrywka